Jak dostat padáka snadno a rychle?

Většina článků se věnuje problematice, jak zaujmout zaměstnavatele, jak získat vyšší plat a a jak uspět na pohovoru. Ale nikde se nedozvíme, co NIKDY nesmíte v zaměstnání udělat. Ledaže… Ledaže byste chtěli získat padaka snadno a rychle. Přinášíme vám exluzivní TOP 5 chyb, kterými si pomalu a jistě podřežete pod sebou větev.

1. Choďtě včas!

Nejsme na základce, tady vam omluvenka od maminky nepomůže. Bez ohledu na to, jestli jste do noci seděli nad rozpočtem, ráno musíte být vždy nejpozději na minutu přesně na značkách. Ideálně o deset minut dříve než vám začne pracovní doba. Lidé si pamatují spíše to horší, takže si vás zaškatulkují jako osoby, které nestíhají svůj time management a nejsou schopni přijít do práce včas. Důvody, proč jste přisli později si nikdo pamatovat nebude. V jejich paměti uvízne pouze informace o vaši nedochvilnosti.

2. Nedonášejte!

Pořád stejná zápletka jako z nějakého laciného kriminálního filmu. V každé věznici je nějaký donašeč. Špicluje, stříhá ušima a nezapomene ještě zatepla donést zajímavou informaci k uším dozorce, tedy vašeho šéfa. Zpočátku se taková postavička těší výhodám každého informačního zdroje. Hřeje se v přízni dozorců a často také požívá různé výhody oproti svým spoluvězňům. Jenže nic netrvá věčně a dřív nebo později ho rozladění spoluvězni odhalí. A pak ho většinou zabijí. Ne, nebojte se, tak je to naštěstí jen ve filmu. Nicméně ani v praxi to tenhle donašeč nebude mít jednoduché. Brzy se proti němu obrátí všichni kolegové, budou se bát před ním mluvit, snadne se tak neoblíbeným a bez informací také bezcenným pro svého nadřízeného. Většinou ze zaměstnání odchází. A … A nikomu samozřejmě nechybí.

3. Nepijte, když to neumíte

Firemní akce nejsou soutěží, kdo toho nejvíce sní a vypije. Zároveň není jejich cílem vás do němoty opít, k pobavení všech ostatních kolegů. Tohle není párty s vaší rodinou nebo nejbližšími přáteli, kteří by vám to odpustili. Pokud víte, že neznáte míru, sáhněte raději po sklence minerální vody. Za tu kocovinu a ostudu to vážně nestojí!

4. Já ten email fakt posílala…

Někdy je lepší přiznat chybu, umět se nad ní povznést, zasmát se sám sobě a omluvit se. Někteří lidé vám přesto budou do očí tvrdit, že email se splněným úkolem již dávno poslali. Jednou, dva krát, možná i po třetí vám ta šaráda projde, ale pak si vysloužíte jen pošťuchování a úšklebky kolegů, že máte asi nějakého šotka v poště. Až vám pak skutečně někdo ukřivdí, už vám nikdo neuvěří.

5. Nehrajte hru Madame de Pompadour

Neplaťe si zaměstnání s královským dvorem krále Ludvíka XV. Madame de Pompadour byla mistrině intrik, ale takové štěstí jako ona má jen málokdo. Většinou lidé poznají, že s nimi sprostě manipulujete a vaše kariéra ve společnosti tímto končí stejně jako náš článek o tom, jak si pod sebou rychle a jistě podříznout větev.