Motivační dopis na míru od personální ředitelky

Jak si zajistit pozvánku na pohovor? Nechte si napsat motivační dopis naší personální ředitelkou!

Řada lidí podceňuje význam motivačního dopisu. Přitom ten zpravidla rozhoduje o tom, jestli si vůbec někdo přečte váš životopis. S kvalitně napsaným motivačním dopisem, budete o krok vepředu před všemi ostatními uchazeči.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak personální ředitelka vyhodnocuje životopisy a podle čeho se rozhoduje, koho pozve na pohovor? Pokud ne, tak to ani nedělejte. Nemusíte, máte nás a naši personální ředitelku, které vám tajemství pohovoru ráda prozradí.

Pokud vás zaujal inzerát na výběrové řízení, můžete si být jisti, že na stejnou pozici odpoví 100-150 uchazečů. Zaměstnavatelé proto nemohou detailně prostudovat životopis každého z nich. Personální ředitelka se tak v průměru do minuty u každého uchazeče rozhodne, zda-li bude věnovat svoji pozornost také jeho životopisu nebo jestli jej rovnou hodí do koše. Za minutu, která o tomto rozhoduje, lze posoudit opravdu jen základní předpoklady. Jedním z nich je motivační dopis. Pokud jej personální ředitelka najde, pak se šance, že otevře také životopis, prudce zvyšují. Ví totiž, že uchazeč má o pracovní pozici skutečný zájem. Nestane se, že by si motivační dopis nepřečetla a přeskočila rovnou ke strukturovanému životopisu. Už však první řádky ji napoví, jestli dál pokračovat. Pokud je motivační dopis naplněn prázdnými frázemi, které ji přesvědčí, že uchazeč jej vytvořil pomocí funkce ctrl c a ctrl v, kdy v podstatě stejný text kopíruje na jakoukoliv pracovní nabídku, pak tato skutečnost uchazeče znevýhodní ještě více než úplná absence motivačního dopisu. Na

bude totiž dojmu, že uchazeč ani přesně sám neví, kam se hlásí. Toto je možné vnímat jako urážku společnosti, kde se uchází o práci, protože samozřejmě každý zaměstnavatel, chce slyšet, že právě jeho firma je jedinečná a že pouze u něj má zájemce o zaměstnání touhu pracovat. Naopak, pokud personální ředitelce je z textu motivačního dopisu jasné, že zájemce o práci projevuje jasnou př

edstavu o zaměstnání právě v této společnosti, získá velký náskok před ostatními. Personální ředitelka si určitě dál otevře strukturovaný životopis a je již na něj pozitivně naladěna. Tím se šance na získání pozvánky na pohovor radikálně zvyšují.

Pokud i vy chcete být pozváni na pohovor, nechte si napsat motivační dopis přímo od personální ředitelky, která je denně hodnotí a ví, co zaměstnavatele zajímá nebo co ho naopak odradí.